Bezpieczne wakacje - bezpieczny fotelik

26.06.2021

Nadeszły długo oczekiwane wakacje ! Z dużym zainteresowaniem słuchaliście naszego szkolenia z zasad przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych podczas DNI DZIECKA dzielnicy TATARY, dlatego postanowiliśmy ten temat trochę rozwinąć.

 

 

 

Zacznijmy od tego, co to jest bezpieczna podróż:

  • bezpieczny samochód
  • odpowiedzialny i doświadczony kierowca
  • znajomość przepisów ruchu drogowego i stosowanie się do zalecanych prędkości
  • bezwzględnie wszyscy pasażerowie mają zapięte pasy
  • dzieci podróżują na tylnej kanapie
  • brak luźnych przedmiotów, które w trakcie wypadku są śmiertelnym zagrożeniem: butelka wody, młotek do wbijania śledzi do namiotu, telefon komórkowy na kokpicie itd itp Te wszystkie elementy chowamy w skrytki, kieszeń za siedzeniem, do bagażnika, mocujemy linkami transportowymi - dbamy o to, aby nie latały one luźno po samochodzie
  • bezpieczny fotelik 

 

 

Świadomość rodziców rośnie z roku na rok i na szczęście coraz więcej osób wybiera dla swojego dziecka fotelik montowany tyłem do kierunku jazdy, który czasem starcza nawet do 6 roku życia. Bezpieczeństwo jest zwiększone aż 5-krotnie, ponieważ 5 razy mniejsze siły działają na odcinek szyjny kręgosłupa w momencie wypadku.

 

Poniżej film, na którym widać co się dzieje z ciałem osoby, która podróżuje przodem do kierunku jazdy w momencie wypadku

(fotel porusza się z prędkością 5km/h !!!)

 

 

Co, gdy dziecka jest starsze niż 6 lat? Wtedy innej opcji nie ma jak jazda przodem. Jak możemy zwiększyć jego bezpieczeństwo i komfort?

 

Dużo lepszym rozwiązaniem dla dziecka w najwyższej kategorii wagowej jest fotelik samochodowy z uprzężą krokową. Takie rozwiązania stosuje m.in norweska marka BE SAFE w swoim foteliku iZi Flex Fix i-Size oraz niemiecki producent fotelików BRITAX ROMER w serii fotelików

KIDFIX III S,

KIDFIX III M,

KIDFIX i-SIZE

 

Fotelik Samochodowy 15-36 kg Britax Romer KIDFIX I-SIZE (1)

 

 Zresztą, najlepiej zobaczycie różnice pomiędzy fotelikami z pasem krokowym i bez pasa krokowego na poniższym zdjęciu:

 

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst „MA ISOFIX PAS KROKOWY OCHRONĘ BOCZNĄ SICT, OBSZERNIEJSZE SIEDZISKO ORAZ NAKŁADKĘ PIANKI ENERGOCHŁONNEJ "X-PAD" MA ISOFIX PAS KROKOWY OCHRONĘ BOCZNĄ SICT MA ISOFIX PAS KROKOWY OCHRONĘ BOCZNĄ SICT ORAZ OBSZERNIEJSZE SIEDZISKO MA ISOFIX PAS KROKOWY MA ISOFIX TZW. MIĘKKI KIDFIX2”

Uprząż krokowa zabezpiecza dziecko przed tzw. "NURKOWANIEM" więc warto wybierając fotelik zwrócić na to uwagę. O testach na minimum 4 gwiazdki w bezpieczeństwie wg ADAC pisać nie będziemy, bo to już podstawa. 

 

Fotelik samochodowy musi być dopasowany zarówno do dziecka jak i do modelu samochodu, którym podróżujecie. Nawet najlepszy fotelik z najwyższymi ocenami w testach nie zagwarantuje bezpieczeństwa jest nie jest kompatybilny z kanapą waszego samochodu, dlatego zanim wybierzecie cokolwiek w internecie sugerując sie przy tym opiniami na forach, opiniami waszych znajomych czy samymi testami ADAC koniecznie zajrzyjcie do dobrego sklepu z fotelikami, gdzie profesjonalista dobierze wam fotelik do samochodu. Przy okazji zakupu nie zapominajcie zabrać ze sobą dziecka, ponieważ każdy wie, że przed zakupem dziecko trzeba w foteliku przymierzyć. Nie jest to obligatoryjne, ale konieczne. 

 

Długa podróż w upale? na pomoc przychodzą wkładki antypotowe AERO MOOV 

 

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

 

Zawarty w nich plaster miodu powoduje przepływ powietrza pomiędzy dzieckiem, a fotelikiem przez co plecy dziecka są suche. To rewelacyjny produkt i co ważne - DZIAŁA !

Kolejną rzeczą, która sprawdza się w długich podróżach jest jedyny testowany podnóżek do fotelików KneeGuard Kids

 

 

STOP ZWISAJĄCYM NOGOM ! Zagwarantuj dziecku komfort podczas długich podróży.

 

 

Podnóżek do fotelików KneeGuard Kids (1)

 

Temat bezpieczeństwa nie ma końca, dlatego zachęcamy Cię - zanim zobaczysz Bałtyk, Kanary, Gran Canarie, czy Kanion Colorado odwiedź NIBYLAND w Lublinie:

 

  • dobierzemy fotelik do Twojego dziecka i samochodu
  • nauczymy Cię prawidłowego montażu
  • podpowiemy jak zagwarantować bezpieczeństwo i komfort Twojego dziecka !

Ahoj przygodo!

UDANYCH WAKACJI !

 

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl